Chicco Fotelik YOUniverse Fix 9-36kg red

989,00 zł


YOUniverse Fix redFotelik samochodowy YOUniverse Fix z grupy wagowej 9-36kg skierowany dla dzieci od około 9-12 miesięcy do 12 lat.

Bardzo wygodny fotelik włoskiej marki Chicco dla wygodnego podróżnika charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wykonania, łatwością montażu oraz praktycznością. Zastosowanie do aż trzech grup wagowych zapewni stosowanie przez długi czas!

Fotelik posiada regulację pochylenia siedziska, dla grupy 1 (9-18kg) możliwość ustawienia siedziska w 3 pozycjach, natomiast dla grupy 2/3 (18-36kg) w 2 pozycjach. Bardzo prosty i szybki sposób regulacji, zintegrowana regulacja wysokości zagłówka oraz pasów pozwala na bezproblemowe dopasowanie do potrzeb dziecka.

Fotelik montowany jest przodem do kierunku jazdy i rośnie wraz z dzieckiem, w pierwszym etapie dziecko jeździ w foteliku z zamontowaną dodatkową wkładką, zapięte w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Gdy maluch podrośnie wkładkę wraz z pasami można wymontować a malucha zapinać pasami samochodowymi. W obu przypadkach fotelik mocowany jest przy pomocy zaczepów Isofix oraz pasa Top Tether. Jeżeli w samochodzie nie występują zaczepy fotelik montujemy standardowo za pomocą pasów samochodowych.

Tapicerka z możliwością demontażu do prania pozwoli na zachowanie fotelika przez lata.

Szybki i intuicyjny montaż fotelika w samochodzie, pozwoli na szybkie przygotowanie malucha do podróży. Użyte miękkie tkaniny chronią delikatną skórę dziecka, zapewniając komfort podróży.

Bardzo dobra ochrona boczna, która pochłaniania energię w razie uderzenia bocznego. Chroni najbardziej narażone na urazy ciała dziecka. Głowa i tułów są niezwykle podatne na urazy, a ramiona to pierwszy punkt kontaktu w razie uderzenia.

Fotel został dopuszczony zgodnie z normą ECE R44/04 do przewożenia dzieci o wadze 9 do 36 kg. Montowany jest przodem do kierunku jazdy, a dziecko zapina się pasami będącymi częścią fotelika bądź trzypunktowymi pasami samochodowymi.

Zalety i cechy fotelika:

 • skierowany dla dzieci od 9 do 36 kg
 • wygodna, miękka tapicerka zapewni komfort podczas podróży
 • zintegrowana regulacja wysokości zagłówka oraz pasów
 • regulowana pozycja siedziska dla grupy 1 w trzech pozycjach dla grupy 2/3 w dwóch pozycjach
 • tapicerka demontowana do prania
 • wzmocniona ochrona boczna
 • w pozycji pochylonej maluch wygodnie będzie spał podczas podróży
 • nieduża waga i szybki montaż pozwolą na szybkie przekładanie fotelika w samochodzie
 • spełnia surowe normy UE, do przewożenia dzieci o wadze 9 do 36 kg
 • montowany przodem do kierunku jazdy
 • dziecko zapina się za pomocą pasów pięciopunktowych będących na wyposażeniu fotelika (od 9 do około 4 lat) i zaczepami Isofix oraz pasem Top Tether bądź trzypunktowymi pasami bezpieczeństwa oraz zaczepami Isofix oraz pasem Top Tether(zalecane po 4 roku życia). Jeżeli w samochodzie nie występuje Isofix, fotelik montujemy standardowo przy pomocy pasów bezpieczeństwa.

Wymiary: 44 x 63/81x 51 cm

Waga: 13,5kg