KORBO Klocki Basic, 120 elementów

89,00 zł


R.1404Przedstawiony zestaw pobudza kreatywność i logiczne myślenie dziecka. 6 podstaw daje możliwość tworzenia stabilnych budowli, a 44 koła zębate, połączone odpowiednio z pozostałymi elementami, wprawiają w ruch zbudowaną konstrukcję. Dzieci starsze tworzą ruszające się konstrukcje przestrzenne, które pozwalają zrozumieć zastosowanie kół zębatych w mechanice. Dzieci młodsze mogą ćwiczyć chwytanie elementów i nakładanie jednego na drugi, a także kręcenie kół na podstawie.

Całość zamknięta w wygodnym do przenoszenia i przechowywania pudełku z pokrywą.

„Korbo” to seria klocków opartych na idei „Pomyśl, zbuduj, zakręć”. Ich podstawowym elementem jest koło zębate, dzięki któremu stworzone budowle ruszają się – ożywają. Atutem „Korbo” jest prostota i łatwość tworzenia dużych, ruchomych budowli.

Łączenie elementów „Korbo” i tworzenie konstrukcji pobudza dziecko do logicznego myślenia, wyzwala w nim chęć eksperymentowania i pokonywania trudności. Dopiero przy prawidłowym połączeniu kół cała budowla może być wprawiona w ruch. W sposób zabawowo-doświadczalny „Korbo” pozwala zrozumieć dzieciom zastosowanie kół zębatych w mechanice i poznawać podstawowe zasady fizyki.

Wymiary opakowania: 28.8 x 18.4 x 17.7 cm