Fotelik SPARCO F500i ISOFIX ( 9-18kg )

899,00 zł


F500i ISOFIX 

Fotelik SPARCO F500i ISOFIX ( 9-18kg )


 

 

Firma Sparco to największy i najbardziej renomowany na świecie producent wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa do samochodów wyścigowych i rajdowych. Jest szeroko znany w wyścigach Formuły 1, WRC, NASCAR i nie tylko.
    W rozwiązaniach stosowanych w fotelikach Sparco wykorzystano wieloletnie doświadczenie z rajdów samochodowych, najbardziej innowacyjne technologie z zakresu bezpieczeństwa, gotowe intuicyjne rozwiązania, które ułatwiają codzienne życie w trosce o Twoje dziecko.
    Produkty Sparco to nie tylko jakość, precyzja wykonania, niebanalny design, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Foteliki Sparco oferują pewność użytkowania oraz dzięki szczegółowej selekcji materiałów użytych podczas produkcji – dobre samopoczucie Twojego malucha.


       Oryginalny fotelik dziecięcy Sparco przeznaczony dla dzieci w wieku od 1 do ok. 4 lat – dedykowana waga od 9 do 18 kg. Dzieci w tym foteliku jeżdżą przodem do kierunku jazdy. Fotelik mocuje się za pomocą pasów bezpieczeństwa lub systemem ISOFIX. Fotelik posiada komfortowe pokrycie, łatwo demontowane w celu prania lub czyszczenia, ponadto 5 punktowe pasy bezpieczeństwa posiadają osłonki naramienne i osłonę krocza. Dodatkową ochronę przed uderzeniem bocznym zapewniają poduszki "Side Protec" oraz miękko wyściełane ścianki boczne. Wkładka wypełniająca dla maluchów pozwala się łatwo zdemontować. Regulacja oparcia sprawia, że podróż staje się jeszcze bardziej komfortowa.

Każdy z fotelików posiada oryginalny hologram Sparco.

    Aby dziecku wygodniej się spało można regulować kąt pochylenia całego siedziska na bardziej leżący. Ma to tą zaletę, że dziecko nie będzie się zsuwało z siedziska jak w przypadku fotelików z odchylanymi tylko plecami.

FOTELIK POSIADA CERTYFIKAT wydany w Holandii   E4-44R-044011
   

Charakterystyka
 

        Grupa wagowa: 1
         Waga dziecka: 9-18 kg
        Wiek: 1 – 4 lata ( około )
        System mocowania: uniwersalny: za pomocą pasów bezpieczeństwa lub ISOFIX
        Pasy fotelika: szwedzkiej firmy Holmbergs (made in Sweden)
        Homologacja: ECE R44/04 E4
        Zatwierdzony do użytku przodem do kierunku jazdy
        5-punktowy system pasów bezpieczeństwa
        Ochrona przed uderzeniem bocznym, poduszki Side Protec
        5 regulowanych pozycji kąta fotelika


DOSTĘPNE KOLORY:

 

 

 
         
 
Fotelik pozwala na zmianę pozycji spoczynkowej, czyli zmianę kąta pochylenia całego fotelika. Zmianę pozycji spoczynkowej uzyskuje się poprzez naciśnięcie dźwigni przesunięcie do przodu fotelika na podstawie. Taka pozycja odciąża kręgosłup i pozwala wygodnie spać dziecku w samochodzie.
  

Sposób zapinania fotelika:

 

 


 

SPARCO testował ruchome części fotelików i ich mechaniczne właściwości. Przeprowadzili także testy wypadkowe, by sprawdzić, czy spełniają najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Wszystkie tapicerki można zdejmować i prać w temperaturze 40 stopni.