KORBO Klocki Space, 131 elementów

89,00 zł


R.1407Zestaw został stworzony z myślą o małych astronautach, umożliwiając im tworzenie zaawansowanych budowli, rozwijając przy tym kreatywność. W opakowaniu znajdują się 3 podstawy i 19 kół zębatych. Daje to możliwość budowania konstrukcji z większości zestawów „Korbo” np. 90 Hydro czy 124 Turbino. Zestaw pozwala tworzyć skomplikowane konstrukcje – układy, dzięki którym dziecko odkrywa podstawowe zasady mechaniki.

Do zestawu dołączona jest instrukcja przedstawiająca budowle o różnych stopniach trudności.

„Korbo” to seria klocków opartych na idei „Pomyśl, zbuduj, zakręć”. Ich podstawowym elementem jest koło zębate, dzięki któremu stworzone budowle ruszają się – ożywają. Atutem „Korbo” jest prostota i łatwość tworzenia dużych, ruchomych budowli.

Łączenie elementów „Korbo” i tworzenie konstrukcji pobudza dziecko do logicznego myślenia, wyzwala w nim chęć eksperymentowania i pokonywania trudności. Dopiero przy prawidłowym połączeniu kół cała budowla może być wprawiona w ruch. W sposób zabawowo-doświadczalny „Korbo” pozwala zrozumieć dzieciom zastosowanie kół zębatych w mechanice i poznawać podstawowe zasady fizyki